.
Manjakusayang

Jadual Piala Dunia 2010 - Waktu Malaysia

0

Topik : , ,


Berikut adalah Jadual lengkap perlawanan Piala Dunia 2010.
Waktu yang dipaparkan adalah mengikut waktu Malaysia (GMT +08.00)


Group A

TarikhWaktuPerlawananStadium
11/0622.00South Africa vs. MexicoJohannesburg - Soccer City
12/0602.30Uruguay vs. FranceCape Town - Green Point
17/0602.30South Africa vs. UruguayTshwane/Pretoria - Loftus Versfeld
17/0619.30France vs. MexicoPolokwane - Peter Mokaba
22/0622.00Mexico vs. UruguayRustenburg - Royal Bafokegen
22/0622.00France vs. South AfricaMangaung/Bloemfontein - Free State

Group B

TarikhWaktuPerlawananStadium
12/0619.30Argentina vs. NigeriaJohannesburg - Ellis Park
12/0622.00South Korea vs. GreecePort Elizabeth - Nelson Mandela Bay
8/0602.30Argentina vs. South KoreaJohannesburg - Soccer City
18/0602.30Nigeria vs. GreeceMangaung/Bloemfontein - Free State
23/0602.30Nigeria vs. South KoreaDurban - Moses Mabhida Stadium
23/0602.30Greece vs. ArgentinaPolokwane - Peter Mokaba

Group C

TarikhWaktuPerlawananStadium
13/0602.30England vs. United StatesRustenburg - Royal Bafokegen
13/0619.30Algeria vs. SloveniaPolokwane - Peter Mokaba
18/0622.00Slovenia vs. United StatesJohannesburg - Ellis Park
19/0602.30England vs. AlgeriaCape Town - Green Point
23/0622.00Slovenia vs. EnglandPort Elizabeth - Nelson Mandela Bay
23/0622.00United States vs. AlgeriaTshwane/Pretoria - Loftus Versfeld


Group D

TarikhWaktuPerlawananStadium
13/0622.00Germany vs. AustraliaDurban - Moses Mabhida Stadium
14/0602.30Serbia vs. GhanaTshwane/Pretoria - Loftus Versfeld
18/0619.30Germany vs. SerbiaPort Elizabeth - Nelson Mandela Bay
19/0619.30Ghana vs. AustraliaRustenburg - Royal Bafokegen
24/0602.30Ghana vs. GermanyJohannesburg - Soccer City
24/0602.30Australia vs. SerbiaNelspruit - Mbombela

Group E

TarikhWaktuPerlawananStadium
14/0619.30Netherlands vs. DenmarkJohannesburg - Soccer City
14/0622.00Japan vs. CameroonMangaung/Bloemfontein - Free State
9/0622.00Netherlands vs. JapanDurban - Moses Mabhida Stadium
20/0602.30Cameroon vs. DenmarkTshwane/Pretoria - Loftus Versfeld
25/0602.30Denmark vs. JapanRustenburg - Royal Bafokegen
25/0602.30Cameroon vs. NetherlandsCape Town - Green Point

Group F

TarikhWaktuPerlawananStadium
15/0602.30Italy vs. ParaguayCape Town - Green Point
5/0619.30New Zealand vs. SlovakiaRustenburg - Royal Bafokegen
0/0619.30Slovakia vs. ParaguayMangaung/Bloemfontein - Free State
20/0622.00Italy vs. New ZealandNelspruit - Mbombela
24/0622.00Slovakia vs. ItalyJohannesburg - Ellis Park
24/0622.00Paraguay vs. New ZealandPolokwane - Peter Mokaba

Group G

TarikhWaktuPerlawananStadium
15/0622.00Cote d'Ivoire vs. PortugalPort Elizabeth - Nelson Mandela Bay
16/0602.30Brazil vs. North KoreaJohannesburg - Ellis Park
21/0602.30Brazil vs. Cote d'IvoireJohannesburg - Soccer City
21/0619.30Portugal vs. North KoreaDurban - Moses Mabhida Stadium
25/0622.00North Korea vs. Cote d'IvoireNelspruit - Mbombela
25/0622.00Portugal vs. BrazilDurban - Moses Mabhida Stadium

Group H

TarikhWaktuPerlawananStadium
16/0619.30Honduras vs. ChileNelspruit - Mbombela
16/0622.00Spain vs. SwitzerlandDurban - Moses Mabhida Stadium
21/0622.00Chile vs. SwitzerlandPort Elizabeth - Nelson Mandela Bay
22/0602.30Spain vs. HondurasJohannesburg - Ellis Park
26/0602.30Switzerland vs. HondurasMangaung/Bloemfontein - Free State
26/0602.30Chile vs. SpainTshwane/Pretoria - Loftus Versfeld

Round of 16 Perlawananes

TarikhWaktuPerlawananStadium
26/0622.001A vs. 2BPort Elizabeth - Nelson Mandela Bay
27/0602.301C vs. 2DRustenburg - Royal Bafokegen
27/0622.001D vs. 2CMangaung/Bloemfontein - Free State
28/0602.301B vs. 2AJohannesburg - Soccer City
29/0602.301G vs. 2HJohannesburg - Ellis Park
29/0602.301E vs. 2FDurban - Moses Mabhida Stadium
29/0622.001F vs. 2ETshwane/Pretoria - Loftus Versfeld
30/0602.301H vs. 2GCape Town - Green Point

Quarter Finals

TarikhWaktuPerlawananStadium
02/0722.005 vs. 7(C)Port Elizabeth - Nelson Mandela Bay
03/0702.301 vs. 3(A)Johannesburg - Soccer City
03/0722.002 vs. 4(B)Cape Town - Green Point
04/0702.306 vs. 8(D)Johannesburg - Ellis Park

Semi Finals

TarikhWaktuPerlawananStadium
07/0702.30A vs. C(1)Cape Town - Green Point
08/0702.30B vs. D(2)Durban - Moses Mabhida Stadium

 

3rd Place Perlawanan



TarikhWaktuPerlawananStadium
11/0702.30Loser 1 vs. Loser 2Port Elizabeth - Nelson Mandela Bay

 

Finals

TarikhWaktuPerlawananStadium
12/0702.30Winner 1 vs. Winner 2Johannesburg - Soccer City

Comments (0)

Post a Comment


Jom layan sembang

Banner Korang Kat Sini

AD DESCRIPTION
AD DESCRIPTION
AD DESCRIPTION
AD DESCRIPTION
AD DESCRIPTION
AD DESCRIPTION
AD DESCRIPTION
AD DESCRIPTION

Backlink

Layan Pelawat